dividerآخبار و مقالات
آخبار و مقالات
نام گروه :  

مدیر موسسه ساخت افزایشی گفت: ظهور فناوری ساخت افزایشی محدوده‌های ساخت را گسترش داد به گونه‌ای که امروز صحبت از ساخت هر وسیله‌ای یک رویا نیست.
 

دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی گفت: صنعت چاپ باید خلق ثروت از طریق نوآوری ها، همکاری با دانشگاه ها و استفاده از توان بخش خصوصی را در اولویت قرار دهد و از فناوری چاپ سه بعدی بهره برد.

محققان دانشگاه مینه سوتا یک نمونه اولیه از چشم بیونیک را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تولید کردند. که امید است، برای کمک به افراد نابینا مورد استفاده قرار گیرد.

همزمان با نمایشگاه کتاب امسال در اردیبهشت ماه 97، از نخستین کتاب فارسی در حوزه ساخت افزایشی با عنوان "تکنولوژی پرینت سه بعدی  رونمایی شد. 

NuVasive یک شریک پیشرو در زمینه تجهیزات پزشکی اعلام کرد که نسخه جدیدی از ایمپلنت‌ها را برای ستون فقرات با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی تولید کرده است.

تعداد آیتم در صفحه :
عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک