dividerآخبار و مقالاتdividerمحققان با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی یک گام برای کمک به درمان افراد نابینا نزدیک شدند
محققان با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی یک گام برای کمک به درمان افراد نابینا نزدیک شدند

در این تحقیق یک آرایه کامل از گیرنده‌های نور را بر روی یک سطح نیمکره‌ شیشه‌ای چاپ کردند. آنها در ابتدا از ذرات نقره برای چاپ سه بعدی چشم یونیک و سپس از مواد پلیمری نیمه رسانا برای چاپ فوتودیود که نور را به برق تبدیل می‌کند، استفاده کردند.

این چشم می تواند 25 درصد از نور دریافتی را با استفاده از نیمه هادی های خود به برق تبدیل کند. کل فرآیند تولید حدود یک ساعت طول می کشد. 

در حال حاضر محققان در حال ایجاد یک نمونه اولیه هستند، که دارای گیرنده‌های نور بیشتر با کارآمدی بالاتر است. آنها قصد دارند راهی برای چاپ بر روی یک نیم کره‌ای از مواد نرم که بتواند در یک چشم واقعی قرار گیرد، پیدا کنند. اطلاعات بیشتر در لینک

عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک