dividerآخبار و مقالاتdividerدانش‌افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران مدارس کشور
دانش‌افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران مدارس کشور

لذت بردن از چاپ سه بعدی عنوان برنامه‌ای است که توسط فب لب چاپ سه بعدی و شرکت اندیشه آفرینان شریف برای آموزش و لذت بردن از چاپ سه بعدی طراحی شده است. این دوره برای گروه‌های مختلف طراحی شده است اما تمرکز اصلی آن بر آموزش دانش آموزان و دبیران است. تا کنون دوره‌های متعددی برای دانش آموزان و دبیران برگزار شده است. هدف اصلی این طرح آشناسازی دبیران و به دنبال آن به‌کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور به منظور افزایش سطح آگاهی دانش آموزان است.

اصول و مبانی ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی)، آشنایی و آموزش اولیه نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی، آموزش کار با قلم سه بعدی، آموزش کار با نرم افزارهای اسلایسر (مقدمه کار با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی)، کار عملی با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی و طراحی و پرینت یک قطعه به عنوان پروژه نهایی دوره سرفصل مطالبی است که در این برنامه آموزش داده می‌شود.

عنوان این برنامه آموزشی که ویژه دبیران توسط موسسه ساخت افزایشی ایران و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود "دانش افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران" است که دبیران شرکت کننده در این دوره از سوی موسسه ساخت افزایشی پس از اتمام دوره گواهینامه دریافت می‌کنند. همچنین اعطای گواهینامه ضمن خدمت نیز از مزایای دیگر شرکت در این دوره است.

درحالی ثبت نام در این دوره از طریق لینک ذیل آغاز شده است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، یارانه 75 درصدی را برای ثبت نام تعدادی از دبیران علاقه‌مند برای شرکت در این دوره‌ها در نظر گرفته‌اند. 

منبع :https://evand.com
عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک