dividerآخبار و مقالاتdividerچاپ سه بعدی سرامیک ها، یک بازار در حال رشد کامل
چاپ سه بعدی سرامیک ها، یک بازار در حال رشد کامل

SmarTech Publishing یک شرکت تحقیقاتی آمریکایی، متخصص در تکنولوژی ساخت افزایش، گزارشی درباره رشد چاپ سه بعدی سرامیک در ده سال آینده منتشر کرده‌اند. بر اساس این گزارش انتظار می رود که چاپ سه بعدی سرامیک بتواند ظرف 10 سال آینده، درآمد3.6  میلیارد دلار در سراسر جهان تولید کند. در این گزارش چالش هایی که با این تکنولوژی مواجه خواهد شد نیز مورد بررسی قرار گرفته اند.

طبق این گزارش، درآمد جهانی چاپ سه بعدی سرامیک در سال 2018 به 98 میلیون دلار می رسد. که این مقدار می تواند تا سال 2028 به مقدار مورد انتظار 3.6 میلیارد دلار افزایش یابد.

دومین گزارش شرکت تحقیقاتی در مورد چاپ سه بعدی سرامیکی، به ما یک نمای کلی از بازار حرفه ای و صنعتی را نشان می دهد. در حال حاضر سرامیک ها عمدتا در بخش های هوافضا، خودرو، دریایی، انرژی، الکترونیک، پزشکی و دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. انتظار می رود که رشد چاپ سه بعدی سرامیک کمی بعد از سال 2025 تغییر کند و نرخ رشد آن افزایش یابد. در واقع تمام تکنولوژی های اصلی توسعه یافته، رشد خواهند یافت و به اندازه کافی در بازار عرضه خواهند شد. در این گزارش انتظار می رود که فرآیندهای مانند قالب گیری تزریقی سرامیکی (ceramic injection molding) تولید بیشتری را داشته باشند. در نمودار زیر یک ایده دقیق تر از این پیش بینی اراده شده است.

پیش بینی نهایی این شرکت: استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی ارزش بیشتری را برای سرامیک به ارمغان می آورد. اطلاعات بیشتر در لینک

 

عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک