dividerآخبار و مقالاتdividerBIOLIFE4D پیشگام در پیشرفت در مهندسی بافت
BIOLIFE4D پیشگام در پیشرفت در مهندسی بافت

در اوایل سال جاری، محققان در راستای رسیدن به هدف پیوند قلب برای افرادی که دچار بیماری قلبی هستند و با مشکل کمبود عرضه مواجه هستند، توانستند با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی، قلب را با استفاده از سلول های زنده خود بیمار چاپ کنند. چاپ سه بعدی این سلول های زنده به عنوان زیست جوهر، به صورت لایه لایه  و بر اساس یک مدل سه بعدی است. در این روش به جای اینکه لایه ها را با حرارت دادن یا خشک کردن مواد یا با استفاده از UV به هم متصل کنند، از یک داربست برای نگهداری سلول ها در محل مناسب خود و نهایتا خودترمیمی بیولوژیکی سلول ها استتفاده کرده اند. این همان فرآیندی است که به صورت طبیعی در بدن انسان اتفاق می افتد. درنهایت یک محیط مناسب در خارج از بدن را برای تسهیل فرآیند بیولوژیک فراهم کردند.

این مجققان یک تیم برجسته از کارشناسان متخصص لیزر از دانشگاه های هاروارد، MIT، Carnegie Mellon، UVA،Johns Hopkins و بسیاری از موسسات دیگر هستند. مطالب بیشتر در لینک

فیلم تکنولوژی BIOLIFE4D پیشگام پیشرفت در مهندسی بافت

 

 

 

عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک