dividerآخبار و مقالاتdividerبرگزاری نخستین کنفرانس فناوری های ساخت افزایشی
برگزاری نخستین کنفرانس فناوری های ساخت افزایشی

دومین رویداد جامع ساخت افزایشی ایران در تاریخ 14 تا 16 آذر در باغ کتاب تهران برگزار گردید. این رویداد بزرگترین گردهمایی علمی صنعتی ارزش آفرینان فعالان ساخت افزایشی است، که شامل بخش های، نمایشگاه چاپ سه بعدی، نخستین کنفرانس تخصصی فناوری های ساخت افزایشی و مسابقات ملی دانشجوی، دانش آموزی و دبیران است.

بخش کنفرانسی در روزهای 14 و 15 آذر ماه در دومین رویداد جامع ساخت افزایشی ایران در باغ کتاب تهران برگزار شد. این کنفرانس شامل دو بخش سخنرانی و ارائه مقالات پذیرفته شده بود. در بخش سخنرانی از 6 سخنران کلیدی و 2 سخنران مدعو دعوت به عمل آمد، که در آن اصول و مبانی تکنولوژی ساخت افزایشی مورد تحلیل قرار گرفت و به اهمیت این تکنولوژی و کاربردهای آن در صنایع مختلف پرداخته شد. تلاش در بخش سخنرانی ها عمومی کردن مباحث تخصصی چاپ سه بعدی و مطرح کردن در سطح عموم مردم است. سخنرانی ها نگاهی به وضعیت کنونی، فرصت ها و خلاها و همچنین آینده صنعت چاپ سه بعدی ایران داشت.

در قسمت ارائه مقاله ها، از مجموعه مقاله های دریافت شده، 29 مقاله توسط کمیته علمی کنفرانس مورد پذیرش قرار گرفتند که شاهد ارائه آخرین دستاوردها و تحقیقات در این حوزه بودیم. مقالات برگزیده در این کنفرانس، در مجلات معتبر نمایه‌دار پایگاه سیویلیکا و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) منتشر خواهند شد.

مراسم اختتامیه کنفرانس نیز در روز 15 آذر ماه برگزار شد.

 

لیست عناوین مقاله های ارائه شده به همراه سخنرانی ها

 

 

 

 

عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک