dividerآخبار و مقالاتdividerچاپ سه بعدی با نور، صد برابر سریع تر
چاپ سه بعدی با نور، صد برابر سریع تر

محققان در دانشگاه میشیگان، یک روش چاپ جدید 3D که 100 برابر سریعتر از روش های معمول است را ابداع کردند و مقاله آن در مجله Science Advances منتشر شده است. این روش از سریع ترین و با کار آمدترین روش های تولید محصولات در ابعاد کوچک است.

محققان از نور، برای شکل دادن رزین استفاده می کنند. بر خلاف روش معمولی که می تواند با چاپ سه بعدی یک شی را با استفاده از یک فیلامنت پلاستیکی به صورت لایه به لایه ساخت، روش جدید زمان مصرف را کاهش می دهد.

چاپ سه بعدی باعث عدم نیاز به استفاده از قالب برای تولید قطعات نسبتا کوچک و صرفه جویی در هزینه ها می شود. با این حال، یکی از معایب این روش، زمان تولید زیاد است. تیموتی اسکات، استادیار مهندسی شیمی در دانشگاه میشیگان می‌گوید: اگر شما سعی در تولید با سرعت مناسب باشید، به صدها دستگاه نیاز دارید.

در این روش جدید رزین مایع با استفاده از دو نور جامد می‌شود این دو نور برای کنترل قسمتی از رزین که سخت می شود و قسمتی که مایع باقی می ماند، است.

در روش های پیشین، یک مشکل منجمد شدن و سخت شدن رزین روی پنجره ای که نور از آن عبور می کند وجود داشت. اما در جدید این مسئله حل شده و قطعات ساخته شده با این روش در واقع بسیار سخت تر از روش‌های چاپ سه بعدی معمولی است.

این تیم تحقیقاتی از یک نور متفاوتی استفاده کردند که انجماد شدن را به تاخیر می اندازد و یک فاصله ای بین قطعه و پنجره ایجاد می‌کند. از طریق این فاصله رزین مایع می تواند جریان داشته باشد.

 
 
 
منبع :www.3dnatives.com
عضویت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک